Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Sevgili Öğrenci adayımız!

Sitemizden çıkış yapmak üzeresiniz! Dilerseniz ön başvurunuzu yapın, sizi hemen bilgilendirelim..
×

2017/2018 Akademik Yılı GÜZ Dönemi Açılış Mesajı

Değerli Akademisyen, Öğrenci ve Mezun Arkadaşlarım;

Yeni bir Akademik Başlangıç sebebiyle kaleme aldığım bu kelimelerin, bize yeni katılan arkadaşlarımızla daha da güzel cümlelere vesile olması dileklerimle başlamasını temenni ediyorum.

Bu hafta halen başlamış olan yeni akademik yılımızın, geçen yıllarda ümit ettiğimiz ve hayalini kurduğumuz birçok çalışmaya tarih olmasını da diliyorum. Kendi kitaplarımızı okutacak olmamız dileğimizin bu yıl gerçekleşmeye başladığını görmek heyecanı, sanırım buna örnek teşkil ediyor. Bugün, şahsıma ait bir kitabın Selçuk Üniversitesinde ders kitabı olarak okutulması misali, bu yıl ortaya çıkmış olan çalışmaların da birçok üniversitede okutulmasını diliyorum.

Değerli arkadaşlarım, bu dilekler ancak sizinle olacak, somutlaşacak ve okuyucu, her kesimden insan ve birçok milliyete ait özel, kamu birlikteliklerine, okullarına, üniversitelerine ancak sizinle girebilecek dileklerdir. Bu dilekler ve daha nicesi birlikte hak ettiğimiz temenniler, kalbiniz ve beyninizin saçtığı aydınlıkla işleyebileceğimiz ekip işleridir. Bunlar, tarih tekerrürden ibaretse, başarının olmazsa olmazı, inanç, çalışmak ve konsantrasyon işidir.

“Başarılı birinin arkasında daima başarılı insanlar vardır” demiştir bir Çin atasözü. Buna göre, bu akademik açılış konuşması delil ve vesile olsun, yeter ki başarılı olun, arkanızdaki o insanlardan birisi olmaya hazırım; sayenizde başarılı olmayı hak ettikçe. Benzer birçok cümle kurmayacağım, zira Ünlü Din Adamı Harry Emerson Fosdick o kadar güzel özetlemiş ki: “Yaprağa soruyoruz; kendi kendince tamam mısın, yaprak cevap veriyor; hayır benim hayatım dallardadır, dala soruyoruz ve dal diyor ki, hayır benim hayatım köktekidir. Köke soruyoruz, cevap veriyor; benim hayatım gövdede, dallarda ve yapraklardadır, dallardaki yaprakları koparırsanız ben ölürüm.”

Çünkü fiziksel gerçeklikler bir yana, manevi, soyut belki de görünemeyen ama inandığımız o devam etme, idame ettirme ve hedefi başarı görme enerjisi sizlersiniz. Hakkını verebilme kuvvetimizin olması da elbette yine artarak devam eden çalışma enerjinizle mümkün.

Değerli gözlerinize, baktığınız her yerde ışıl ışıl hissettirecek, değerli bir cümle ile teşekkür ediyor, nice açılış konuşmalarımızı, yine mezunumuz, meslektaşımız, öğretmenlerimiz olarak birlikte açmayı, yazmayı, okumayı temenni ediyorum:

“Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşısındakilerinin anlayabileceği kadardır. Her birimiz tek kanatlı melekleriz ve bizler ancak birbirimizi kucaklayarak uçabiliriz. Bakın! Toplumsal bunalımların, kavga ve dövüş ortamının tek ve en güçlü doğuş sebebi sevgi eksikliğidir. Bunun en doğru tedavi yolu ise SEVGİYİ aramak, yaşamak, uygulamaktır. Hoşgörülü olursanız seversiniz. Sevilirsiniz. Karar verirseniz ve de bu yolda çalışırsanız her şeye ulaşırsınız.” Mevlana Celaleddin Rumi.

Bu Akademik Dönemin, tüm akademisyen arkadaşlarımıza, öğrencilerimize, mezunlarımıza, Sayın Rektörlük Makamına ve çalışanlarına sağlık, huzur ve başarılar getirmesini temenni ederim.

Sevgi ve saygılarımla.
Doç. Dr. Bilal Semih BOZDEMİR
Dekan

 • Lisans Programları

  Üniversitemiz lisans programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Master Programlarımız

  Üniversitemiz master programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Doktora Programlarımız

  Üniversitemiz doktora programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Sertifika Programları

  Üniversitemiz sertifika programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster

409

Mezun Öğrenci (TR)


2216

Kayıtlı Öğrenci (TR)


158105

Mezun (Genel)

Üniversite Hedeflerimiz!

Hedeflerimiz

St Clements University, derecelerini öğrencilerine gerçek ve diplomada kalmayacak bir şekilde temin eden, en kolay, etkin ve pratik şekli ile öğrencilerine üst seviye öğrenim sunan Uluslararası bir Üniversite’dir ve Uluslararası derecelerini sürekli olarak ulusal ve uluslararası akredite kurumlarına kabul ettirmeye devam etmektedir..

Üniversitemiz dünyanın en hızlı akreditasyon ve kampüsleşme zincirindeki üniversitesidir. Akademik çalışmalarımız her geçen gün mezun ve akademisyenlerimizin sayıları ile paralel artmaktadır. Sadece Türkiye için yayınladığımız kitaplarımızın adedinin arttığını görmemiz ve bunların Üniversitemiz yanında öğrencilerimizin ismini taşıdığını ve hatta bunların tarafımıza ithaf edilmeleri, o akademik çalışmalara imza atmak, o bilimsel çalışmalarda yönlendirici ya da bir nebze katkı sahibi olmak ve ismimizi görmek sevinç ve gurumuzu arttırmaktadır.

Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Çağrı Merkezi

(0312) 911 3325