Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Sevgili Öğrenci adayımız!

Sitemizden çıkış yapmak üzeresiniz! Dilerseniz ön başvurunuzu yapın, sizi hemen bilgilendirelim..
×

2017/2018 Akademik Yılı BAHAR Dönemi Açılış Mesajı

Değerli Akademisyen, Öğrenci ve Mezun Arkadaşlarım;

Birkaç öğrenci ve mezunumuzla birlikte gerçekleştirdiğimiz son akademik çalışmamızdan iki örnekle merhaba demek istiyorum, bu Akademik Dönem başlangıcında sizlere.

 

Amacım, yeni çalışmamın reklamı yapmak değil, takdirinizi beklemek değil, sizinle aynı frekansta ve çabada olduğumu ifade ederek, diğer öğrenci ve mezunlarımızla birlikte yalnız olmadığınızı, sadece siz olmadığınızı ifade etmek.

 

“Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirir” diyor Einstein.

 

Biz, sınırları olan dâhiliği sınır tanımayan cehalete tercih ettiğimizden buradayız, sizinleyiz, bizimlesiniz; sınır tanımayan cehaleti, atomu parçalayıp da önyargıları parçalayamadığını ifadesiyle güzel özetlemiş o Dahi. On yıl önce bırakın bu eğitim camiamıza dâhil olmayı belki bir öğrenci, belki bir akademisyen olarak, sınırsız cahil beyinlerin yaşama sevincim olan bu okuldan şahsımın bile bu sevincimi, kendi beyinlerindeki o cahilce sorulara cevap vermeye mecburmuşum gibi bitirmeye çalıştıkları dün gibi aklımdadır.

 

Ben mi ne yaptım?

Sizin yaptığınızı.

Sonuç?

1500 öğrenci ve mezun. İki farklı ülkede eğitim. Altı farklı dergi. Türk’ün yazdığının o dillerdeki çevirisiyle, yabancı ülkelerde bile yüz binlerce okur. Yerli ve yabancı dört federasyon, yirmiye yakın dernek. Türkiye’nin en sağlam psikoloji veri tabanı, kütüphanesi ve hem de hiçbir kişi ya da kurumdan destek almadan, diğerleri gibi, 250 ‘den fazla kaynak kitap. Hazırlığı tamamlanmış, “kendi kitaplarını okutan üniversite” ideali. İlk ve tek olarak, bir Türk yatırımcının yurt dışındaki kültür eseri; iki adet müze. “Enerji kaybolmaz” diyen o dehaya inanan, mükemmel bir ekip. Telefonda bile “Hocam”, “Sayın Dekanım” diyen ve yönlendirmelerimden şaşmayarak akademik ilerlemelerinden ilham aldığım yüzler. Hazırlığı devam eden, proje aşamasında olan ve iki üç basamak yukarı koyduklarınıza burada yer vermeyeceğim. Peki, bunlar nasıl mı oldu, nasıl mı oluyor ve nasıl mı kesinlikle olacak? St. Clements University ile başladı, inanç ve emek sayesinde devam ediyor ve enerjinin kanununa göre de olacak.

 

Nuh Tufanı esnasında acaba bir gen havuzu mu laboratuarda oluşturuldu gemi diye bahsettiğimiz hadisede? Epifiz bezi acaba, yapay elektrik ışığı yüzünden mi işlevini tam yapamadığı için kanser denilen bir hastalık var, tesadüf, elektriğin kullanımıyla arta gelen. Evet, ben yine teşekkür ediyorum, St. Clements University’e. Bana bunları düşünme ve arkadaşlarımla istişare etme fırsatı verdiği için, bir Üniversite camiasında olduğum için; o arkadaşlarımla bu camiada tanıştığım için, sizinle de her an paylaşmaya hazır olduğum o sınırsız kaynakları önüme sunduğu için.

 

Arkadaşlar, öyle bir Üniversitede okuyorsunuz ya da mezun oldunuz ki, dünyanın neresine giderseniz gidin, St. Clements dediğinizde ”University?” ekinin karşıdaki tarafından tamamlanacağı, “nerede, ne cins bir okul, nasıl bir eğitim…” vb. soruların sorulmayacağı, isminin bir akademik yuvayı temsil ettiği, yeryüzündeki birkaç okuldan sadece birisi olan.

 

Bu, kaleme aldığım akademik açılış dönemi konuşmam, birilikte, her zaman telefonunuzun ucunda Maddenin ve enerjinin kanuna göre imza atacağımız yeni enerjilere vesile olsun. Gösterdiğiniz saygı dolu, “Hocam”, “Sayın Dekanım” kelimelerinize layık olmak için, madde ve enerjinin kanununa göre sizinle paylaşmanın, istişarenin, ilerlemenin verdiği mutluluğu ifade etmeye, bu yaşadığımız üçüncü boyutta ne kelime var, ne dil.

 

Nice akademik açılış konuşmalarını o güzel yüreğiniz ve gülen gözlerinizle okumanızı temenni ettiğim bu yazımın, bir de, her an, küçücük bir katkım bile olacaksa ilk harfini koyduğunuz her enerji için imzanızı atana dek yanınızda olduğumu ifade etmeye vesile olmasını diliyorum.

 
“Üçüncü dünya savaşında hangi silahlar kullanılacak bilmiyorum, ama dördüncü dünya savaşında insanlar taş ve sopalar kullanacaklar.” Einstein.

Sevgi ve saygılarımla.
Doç. Dr. Bilal Semih BOZDEMİR
Dekan

 • Lisans Programları

  Üniversitemiz lisans programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Master Programlarımız

  Üniversitemiz master programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Doktora Programlarımız

  Üniversitemiz doktora programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Sertifika Programları

  Üniversitemiz sertifika programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster

409

Mezun Öğrenci (TR)


2216

Kayıtlı Öğrenci (TR)


158105

Mezun (Genel)

Üniversite Hedeflerimiz!

Hedeflerimiz

St Clements University, derecelerini öğrencilerine gerçek ve diplomada kalmayacak bir şekilde temin eden, en kolay, etkin ve pratik şekli ile öğrencilerine üst seviye öğrenim sunan Uluslararası bir Üniversite’dir ve Uluslararası derecelerini sürekli olarak ulusal ve uluslararası akredite kurumlarına kabul ettirmeye devam etmektedir..

Üniversitemiz dünyanın en hızlı akreditasyon ve kampüsleşme zincirindeki üniversitesidir. Akademik çalışmalarımız her geçen gün mezun ve akademisyenlerimizin sayıları ile paralel artmaktadır. Sadece Türkiye için yayınladığımız kitaplarımızın adedinin arttığını görmemiz ve bunların Üniversitemiz yanında öğrencilerimizin ismini taşıdığını ve hatta bunların tarafımıza ithaf edilmeleri, o akademik çalışmalara imza atmak, o bilimsel çalışmalarda yönlendirici ya da bir nebze katkı sahibi olmak ve ismimizi görmek sevinç ve gurumuzu arttırmaktadır.

Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Çağrı Merkezi

(0312) 911 3325