Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Sevgili Öğrenci adayımız!

Sitemizden çıkış yapmak üzeresiniz! Dilerseniz ön başvurunuzu yapın, sizi hemen bilgilendirelim..
×

2018 Ramazan Bayramı Tebriği

Değerli Akademisyen, Öğrenci ve Mezun Arkadaşlarım;

Bir sabah saati…

Binlerce yıldan beri yeniden kurulduğu dünyanın, sabahlardan birisi; yeni bir günün başlangıcı…

Sıradan bir sabah?

Normal bir güne ilk saatler…

Güneş, kendisindeki enerjiyi bekleyenlere, dünyaya ve canlılara “doğuyor”, yine bu sabah.

 

Sıradan bir dakika olmadı ki evren kurulduğundan beri, sıradan sabah olsun. Bugün kim bilir nelere sebep olacak o güneşin ışıklarından herhangi biri. Hangi damla hangi kıtada buharlaşacak, nereye düşecek bulutlardan? Hangi bebek ilk suyun tadını o damladan alacak? Hangi kanat bugün kelebek etkisiyle kimleri buluşturacak? Hangi “aslan yürekli” aslanın kalbi avladığı geyiğin halime olduğunu anlayınca duracak?

 

Sıradan olmayan bir sabah, sıradan olmayan bir ayın sonundaki bir sabah. Bir bayram sabahı… 

 

Ait olduğumuz ve yakışmak için tüm maneviyatımızla her sabah, her gün daha da kalbimizi o kutsallığa adadığımız inancımızın bir bayram sabahı bugün. Sıradan olmayan bir gün, sıradan olmayan bir sabah...

 

Sıradan olmayan bir bayram…

Nereden mi biliyorum?

Bir gün boyunca binlerce hücremizin yenilenmesinden, yenilerin sizde, en güzel güzel kelebek etkilerine maruz kalacağını bildiğimden; hiç görmediğiniz yerlerinden dünyanın, en berrak şelalelerinden buharlaşan o damlaların o yeni hücreleriniz için yağmurlaşacağından; içinizdeki bu güzel bayram heyecanı sebebiyle hep “aslan yürekli” olacağınızdan.

 

Nereden mi biliyorum?

Bu güzel bayramı, ilk gününden bayram sabahından heyecanla karşıladığınızdan; o heyecanın çocukluğunuzdan beri hep var olduğundan; hayatınız boyunca bu tarif edilmez heyecanı hep yaşayacağınıza emin olduğumdan.

 

Yeni öğrencilerimiz, bu yıl Üniversitemizde eğitime başlamış arkadaşlarımız soracak belki, hep böyle kuşlar, böceklerden mi bahseder Dekanımız diye. Biz insanoğlundan önce vardı yeryüzünde, çevremizde gördüğümüz her bir canlı. Yaşayan hepsine olan mecburiyetlerimizi hatırlatmaz mı inancımız ve bayramlarımız? O mecburiyetin en önemlisi kendimizi ve çevremizi eğitimle geliştirmek değil midir, daha iyi ve doğru anlamak ve gereğini yapmak için?

 

Şimdi dünyada bir yerde, muhakkak sabah olmaktadır.  (R.H. Home)

Hiçbir sabah sıradan değildir, inanın; hiçbir bayram da. Bu bayram, yüreğinizdeki bazen görmezden geldiğiniz ışıkların bazen görmezden geldiğiniz ve ertelediğiniz tüm manevi kavramları ışıtmasına vesile olsun.

Sevgi ve saygılarımla.
Doç. Dr. Bilal Semih BOZDEMİR
Dekan

 • Lisans Programları

  Üniversitemiz lisans programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Master Programlarımız

  Üniversitemiz master programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Doktora Programlarımız

  Üniversitemiz doktora programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Sertifika Programları

  Üniversitemiz sertifika programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster

409

Mezun Öğrenci (TR)


2216

Kayıtlı Öğrenci (TR)


158105

Mezun (Genel)

Üniversite Hedeflerimiz!

Hedeflerimiz

St Clements University, derecelerini öğrencilerine gerçek ve diplomada kalmayacak bir şekilde temin eden, en kolay, etkin ve pratik şekli ile öğrencilerine üst seviye öğrenim sunan Uluslararası bir Üniversite’dir ve Uluslararası derecelerini sürekli olarak ulusal ve uluslararası akredite kurumlarına kabul ettirmeye devam etmektedir..

Üniversitemiz dünyanın en hızlı akreditasyon ve kampüsleşme zincirindeki üniversitesidir. Akademik çalışmalarımız her geçen gün mezun ve akademisyenlerimizin sayıları ile paralel artmaktadır. Sadece Türkiye için yayınladığımız kitaplarımızın adedinin arttığını görmemiz ve bunların Üniversitemiz yanında öğrencilerimizin ismini taşıdığını ve hatta bunların tarafımıza ithaf edilmeleri, o akademik çalışmalara imza atmak, o bilimsel çalışmalarda yönlendirici ya da bir nebze katkı sahibi olmak ve ismimizi görmek sevinç ve gurumuzu arttırmaktadır.

Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Çağrı Merkezi

(0312) 911 3325