Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Sevgili Öğrenci adayımız!

Sitemizden çıkış yapmak üzeresiniz! Dilerseniz ön başvurunuzu yapın, sizi hemen bilgilendirelim..
×

2018 Kurban Bayramı Tebriği

Değerli Akademisyen, Öğrenci ve Mezun Arkadaşlarım;

Her konuşmamızda enerjiden bahsederek giriş cümleleri kuruyor ve ilerliyoruz; her şeyin enerji demek olduğu ve enerjiye hizmet ettiği için; her şey için enerjiye ihtiyaç duyduğumuzdan. Belki üzerinde iki yıldır çalıştığım “Dimensions” kitabımdan, belki de tam olarak tüm hayatımı ışıtan enerjiniz sebebiyle son yazılarımda hep “enerjiden” bahsediyorum.

Öyle bir enerji düşünün ki, güzellik içinde çirkinler, çirkinlikler içinde güzellikler oluşturabilen; güzeli anlayabilmek için çirkine ihtiyaç olduğu üzere. Bunun için bile bir enerjiye gerek var aslında, iyi olmayanı bırakın oluşturmayı, düşünmek için bile. Öyle değil midir, beynimizin çalışmasını, düşünmeyi ve anlamayı sağlayan elektrik oluşumu birtakım enerjiler ile akson ve nöronlarla tüm vücuda ve dış çevreye dağılmakta değil midir?
 
O düşündüğümüz enerjiyi şimdi biraz daha somutlaştıralım, güzellikleri anlamak için bir enerjiye ihtiyacımız var. Daha da güzelleştirmek için ise daha fazlasına. Mukayese ederek karşıtı olan “güzel olmayanı” somutlaştırmaya yine. Nereye geleceğim, “güzellikler içinde güzellik var etme enerjisine”.  Diğer yazılarımdaki gibi bilimsel konuşmuyorum; astro-fiziği, matematiği, kimyayı mümkün olduğunca katmayacağım bu bayram enerjisinin huzurunda; sadece çocukluğumuzdaki bayramların tadında olsun diye belki, sadece o çocukluk günlerimizdeki çocuk zekamızla düşünmeye ve hayal etmeye çalışacağız. Hayal ettiğimiz güzel geleceğe, belirsiz ama çevremize göre şekillenmiş hedeflerimize, hiçbir çirkinliğin olmadığı ve çoğaldıkça bizi mutlu edecek güzelliklerin kalbimizde sonsuza kadar var olacağını düşündüğümüz çocuk saflığımızla...
 
“Çirkinlikle güzelliği görünüşle değil, akılla ayırt edin” demiş Hz. Mevlâna; düzeltiyorum, diyor; zira söylediği sözler sonsuza kadar hep şimdiki zaman... “Güzele ne yakışmaz? Çiçekbozuğu bile. Hâlbuki çirkine çiçek bile yakışmaz.” (Refik Halit Karay) ... Yaradılışı, güzeli sevmek olan bir ruha, çirkinlik işte böyle dokunur. (Stendhal)...
 
Değerli arkadaşlar, kullanmamaya gayret ettim “çirkin” kelimesinden ve ait olduğu kötü enerjilerden kaçmanın, bertaraf etmenin ve belki en kolayca ve yine mümkünse onları istediğimiz güzelliklere dahil etmenin tek yolu, sadece “güzel” e yoğunlaşmaktır; “güzel ve güzelin güzel enerjilerine”. Güzellikler içinde çirkin, çirkinlikler içinde güzel enerjiler var ise ve hep bunu biz defalarca kısa bir günde bile görüyorsak, “güzel içinde güzel”in enerjisini görmek ve hissetmek evet, bir başkasının somutlaştırması yerine biraz zahmet etmemize bağlı ise de bizim elimizde.
 
Bayramlar, mecburi birer güzellik enerjisidir; eğer bu tarihsel bir dönüm neticesinde yaşadığımız bayramlara belki ilerisi için de vesile olacak güzel enerji, duygu ve temennileri sığdırırsak eminim ve emin olunuz ki, bu bayram vesile olacak, bayram sonraki günlerimize.
 
Bu yaz tatilinde de çalışmalarında halen, bırakın mesai kavramını, gece gündüz devam eden akademik ve teknik kadromuzla, elimizde olmayan sıra dışı gelişmelere rağmen meşgul ettiğimiz koltuğumuza yakışmak için gerçekten olağanüstü bir gayret sarf eden, yeni dönem için yenilenmiş ve artan, hatta çok daha akademik kadrom adına, bu size tarif ettiğim “güzellikleri”, içinde sizlerle daha da güzelleştireceğimizin umudunu, heyecanını ve gururunu taşıyorum.
 
Yeni dönemimizin, gurur duyacağınız Akademik Kadro ile başlayacağını, kitaplarımız konusunda hedefimizi bu dönem mümkün olduğunca uygulayacağımızı, yeni öğrencilerimizle, önlerine ışık olsun diye bu son dönem, hafif karanlıkların bile gönlünüzce önümüzü ışıttığını bu bayram vesilesiyle müjdelemek isterim.
 
Var olan güzelliklerin içindeki yeni güzelliklere enerjimizin zaten mevcut olduğunu, bunu bu bayram vesilesiyle doğru üretmeyi ve tersini hiç düşünmemeyi size tavsiye ediyor, (Hz. Mevlana’nın bir sözüyle konuşmamı sonlandırıyorum; “Hırs, çirkinlikleri bile güzel gösterir”. Kaldı ki bizim böyle bir hırsa ihtiyacımız yoktur; eğer o bir kanunsa enerjide, emeklerimiz ve emekleriniz bir şekilde, düşünce ve hayal ederek evrenden hakkettiğinizi çekmek bile olsa, avuçlarınızın içinde olacaktır kesinlikle. Dilediğimiz şeylerin, bahşedilenlerin yanında çok komik olduğunu unutmayalım.
 
Güzel nice bayramlardan farklı bir tanesi olsun bu hepimize, bu bayram size, bize ışık olan gönlünüz için çok güzel olsun, sonrasındaki güzelliklere vesile.
Mutlu Bayramlar.

Sevgi ve saygılarımla.
Doç. Dr. Bilal Semih BOZDEMİR
Dekan

 • Lisans Programları

  Üniversitemiz lisans programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Master Programlarımız

  Üniversitemiz master programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Doktora Programlarımız

  Üniversitemiz doktora programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Sertifika Programları

  Üniversitemiz sertifika programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster

409

Mezun Öğrenci (TR)


2216

Kayıtlı Öğrenci (TR)


158105

Mezun (Genel)

Üniversite Hedeflerimiz!

Hedeflerimiz

St Clements University, derecelerini öğrencilerine gerçek ve diplomada kalmayacak bir şekilde temin eden, en kolay, etkin ve pratik şekli ile öğrencilerine üst seviye öğrenim sunan Uluslararası bir Üniversite’dir ve Uluslararası derecelerini sürekli olarak ulusal ve uluslararası akredite kurumlarına kabul ettirmeye devam etmektedir..

Üniversitemiz dünyanın en hızlı akreditasyon ve kampüsleşme zincirindeki üniversitesidir. Akademik çalışmalarımız her geçen gün mezun ve akademisyenlerimizin sayıları ile paralel artmaktadır. Sadece Türkiye için yayınladığımız kitaplarımızın adedinin arttığını görmemiz ve bunların Üniversitemiz yanında öğrencilerimizin ismini taşıdığını ve hatta bunların tarafımıza ithaf edilmeleri, o akademik çalışmalara imza atmak, o bilimsel çalışmalarda yönlendirici ya da bir nebze katkı sahibi olmak ve ismimizi görmek sevinç ve gurumuzu arttırmaktadır.

Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Çağrı Merkezi

(0312) 911 3325