Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Sevgili Öğrenci adayımız!

Sitemizden çıkış yapmak üzeresiniz! Dilerseniz ön başvurunuzu yapın, sizi hemen bilgilendirelim..
×

2018/2019 Akademik Yılı GÜZ Dönemi Açılış Mesajı

Değerli Akademisyen, Öğrenci ve Mezun Arkadaşlarım;

Yeni bir akademik takvim başlangıcı sebebiyle bu yazıyı kaleme almaktayım. Yıllar, aylar, haftalar, günler birbirinin ardından hayatımızda bize ve sebep olduğumuz, bize sebep olan enerji frekanslarına referans, etki ve evrensel ilerleme katarken, bu ilim yuvasında biz de birbirimize bu evrensel hakikatlerde ihtiyacımız olanı ve hak ettiğimizi katmaya ve almaya çalışıyoruz.

İlerleyen her bir gün, her bir saat, dakika ve saniye, farkında iken ya da farkında olmadan her bir hücremizdeki değişimlerden habersiz, evrensel gelişim mekanizmasına hizmet ediyoruz, o mekanizma da bize hizmet ediyor. Başarımız, mutluluğumuz, yaşama sevincimiz, evrende o ait olduğu frekanslarla birlikte hareket ederek, birlikte yol alıyor. Tam tersi duygu ve sonuçlar da yine ait oldukları enerji kütlelerine yapışıp kalıyorlar. İhtiyacımız olduğunda ya da bilmeden bazen, değişik yöntemlerle çekiyoruz onları o kütlelerden, “düşündüm başıma geldi” dedirttirecek cümlelerle çoğu zaman.
 
Kısa zaman ayırıyoruz, az akıl yürütüyoruz ve aslında az da önemsiyoruz, karşılaştığımız olayların etkisinin bunları davet ederken o kocaman kütlelerden mikro-parçacıklarını çekmiş olmamızı bir şans ya da beceriksizlik olduğunu bile anlamadan. Oysa tersinin şanssızlığın “şans” olduğunu, yorgun enerjilerin “iç ve dış huzur olduğunu” ya da cahilliğin “bilgelik” olduğunu.
 
Çökmüş ve enerjisini kaybetmiş gezegenler vardır ya uzayda; kütlelerinin içe çekilmesi sebebiyle hani kısaca, kara delikler oluşur diye biliriz ya, benzer değil midir “yaşama sevincini” kaybetmiş insanlara? Çevresindeki enerjiler, kütleleri, cisimleri çekmez mi kara delikler içine? Benzer değil midir kendisini umutsuz hisseden insanın durumu, benzer değil midir depresyon halindekinin, sürekli enerji kaybeden bireyin durumu? Çevresindekileri o kara delik misali çekmez mi, içinde bulunduğu durumuna benzer şekilde? Ya tersi? Güneş bir bir yörünge mi oluşturur çevresinde, bilgeliği ile ışıtmak işin? Sıraya mı dizer belki milyonlarca yıl için diğerlerini, ısıtmak ve hatta hayat vermek için, verdiği hayatların bile içinde yeni hayatlar için? Galaksi mi denir bu bilgece düzen ve dizayna, o ritmik enerjilere ritim katan her bir üyesiyle milyarlarca itaatkâr her birisi enerji olan, çevresindekilere göre güneş, ay, yıldız ve uydulara. İlginç değil midir, kara deliklerin sayısının korkunç, itici ve depresyonda olmalarına rağmen az olmaları.
 
Bir yanda hayat içinde hayatlara, hatta o hayatlarda şifalara sebep güneşler, bir yanda üretilen enerjileri sömürmek için bekleyen kara delikler. Bakıyorsunuz, bir diğer galaksi, belki evrene, hatta zamana geçiş kapıları o kara delikler; eğer üzerinde gerekli araştırmayı yapar da uygun fizik ve astronomi kanunlarını uygulayabilirseniz.
 
Değerli Arkadaşlar, sayfalar, belki ciltler gerektirecek bu konuları, örnekleri niye veriyorum?
 
İlim yuvamız, küçücük de olsa, o evrensel yasalara hizmet eden, küçücük de olsa güneşler oluşturacak enerjileri, ancak “bilgi” gerçeği ile şekillendirme amaçlı, bu evrensel düzende, milyarlarca soyut yörüngeden birisidir. Somut olan, içinde hayatı yeşertmeye hazır siz küçük dünyalarsınız.
 
Eğer güneşimiz olan Hocalarımız ile bir galaksi oluşturursak, eminim ki biz olmamamız gereken kara delikleri bile diğer galaksilere geçiş kapıları olarak kullanabiliriz. Biz, yönetim kadrosu, akademisyen ekibi ve başkanlığını yaptığımız kurumlar olarak gerekli tüm kaynakları, ancak siz kullanmak, aşmak ve ilerlemek istediğinizde seferber edebiliriz. Hem dalga hem foton olan bir ışığın, sadece dalga olmayı tercih etmesi nasıl mümkün değilse, yararlandığınız ve yayacağınız ışıkların da çevrenizdeki kara deliklere rağmen hayatın filizlenmesini heyecanla bekleyen dünyaların ihtiyacı olduğunu unutmamalısınız.
 
Eğer foton tanecikleri ve elektronlar izlendiklerini ve izleneceklerini biliyorsa, eğer çevrenizdeki bir ses ya da müzik suyun molekül yapısını etkiliyorsa, eğer fazla ya da eksik frekanslarınız birikmiş enerji kütlelerini, o elektronların diğer yarısı misali ne kadar uzakta olsalar da uyarıyor, size çekiyor veya sizdekini alıyorsa, şu bu yazıyı okuyan gözlerinizin, şu anki tepinize sebep olacak akson ve nöronlarınızın ve sahip olduğu bedeninizin ne kadar hücreden, sudan, sıvıdan ve elektrondan oluştuğunu düşünmeniz, ihtiyacınız olan ışık ve sizdeki ışığa ihtiyacı olan evren için size yeterli fikir verecektir.
 
Değerli Arkadaşlar, bu akademik yıl bize, yeni ve güçlü eğitim kadromuzla evrensel güneşleri daha iyi belirlememize, onlardan daha iyi istifade etmeye, yörüngelerimizi daha kati bir şekilde belirlemeye, içimizdeki ve dışımızdaki, bir foton heyecanıyla, geleceği günden emin, yeşermeye hazır dünyalara “can” olmaya ve özellikle o kara deliklerle diğer bilge boyutlara geçmeye vesile olsun.
Kelimelerime, Galileo Galilei ‘nin bir sözü ile son veriyorum: “İki gerçek birbiriyle asla çelişmez.”
Bu akademik yıl, insanlığa, ülkemize ve bizlere layık olduğumuz o güzel, huzurlu, başarılı ve mutlu günlere vesile olsun.

Sevgi ve saygılarımla.
Prof. Dr. Bilal Semih BOZDEMİR
Dekan

 • Lisans Programları

  Üniversitemiz lisans programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Master Programlarımız

  Üniversitemiz master programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Doktora Programlarımız

  Üniversitemiz doktora programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Sertifika Programları

  Üniversitemiz sertifika programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster

409

Mezun Öğrenci (TR)


2216

Kayıtlı Öğrenci (TR)


158105

Mezun (Genel)

Üniversite Hedeflerimiz!

Hedeflerimiz

St Clements University, derecelerini öğrencilerine gerçek ve diplomada kalmayacak bir şekilde temin eden, en kolay, etkin ve pratik şekli ile öğrencilerine üst seviye öğrenim sunan Uluslararası bir Üniversite’dir ve Uluslararası derecelerini sürekli olarak ulusal ve uluslararası akredite kurumlarına kabul ettirmeye devam etmektedir..

Üniversitemiz dünyanın en hızlı akreditasyon ve kampüsleşme zincirindeki üniversitesidir. Akademik çalışmalarımız her geçen gün mezun ve akademisyenlerimizin sayıları ile paralel artmaktadır. Sadece Türkiye için yayınladığımız kitaplarımızın adedinin arttığını görmemiz ve bunların Üniversitemiz yanında öğrencilerimizin ismini taşıdığını ve hatta bunların tarafımıza ithaf edilmeleri, o akademik çalışmalara imza atmak, o bilimsel çalışmalarda yönlendirici ya da bir nebze katkı sahibi olmak ve ismimizi görmek sevinç ve gurumuzu arttırmaktadır.

Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Çağrı Merkezi

(0312) 911 3325