Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Sevgili Öğrenci adayımız!

Sitemizden çıkış yapmak üzeresiniz! Dilerseniz ön başvurunuzu yapın, sizi hemen bilgilendirelim..
×

2018/2019 Akademik Yılı BAHAR Dönemi Açılış Mesajı

Değerli Akademisyen Arkadaşlarım, Mezunlarımız ve Öğrencilerimiz;

Yeni bir akademik açılış tarihi sebebiyle bu satırları kaleme almaktayım. Her gün yenilenen binlerce hücremiz, dünyadaki tüm canlılar için hesaplandığında ve dünyadaki diğer tüm maddelerin ise doğal olarak ve diğer madde ve canlılarca değişime maruz kaldıkları hesabına göre, bu, son bir yılda milyonlarca permütasyon ve kombinasyon kadar değişime maruz kaldığımız anlamına geliyor. Bu hesap da sadece, milyonlarca evrendeki, bizim bulunduğumuz evrene ve paralellerinden birine ait bir hesaplama ve haklı bir varsayım…

Bir senecik zamanda bu kadar değişim olması hakikati, bir ömre vurulunca ortaya çıkan rakam sadece, bizim hayatımızın bu küçücük evrendeki sadece bir paralel ile sınırlı olmadığının, tüm, hala genişlemeye devam eden evrenlerin ve ihtimallerin sonsuzluğu yanında bizim sonsuzluğumuzun da teyidi değil midir? Bu yazdıklarımın, uluslararası bir üniversitedeki Türkiye Kampüsleri çalışmaları ile ne alakası var ve yeni bir akademik açılış konuşması için ne anlama geliyor diye düşünebilirsiniz.
 
“Zaman içinde zamanı yaşamak” ı hiç deneyimlediniz mi? “Yaşanılan bir takım olayların izinin yıllarca sizi etkilediğini?”… “Küçücük kelebek kanadı misali etkilerin hayatınızda, sonrası için size olağanüstü olasılıklarla yeni hayat/boyut kapıları açtığını?”… “Acabaların kafanızda netleşmedikçe hep hiçbir zaman somutlaşmayacak yük ve gereksiz çöp olduğunu beyniniz, bünyeniz, dünyanız ve size emanet siz için?”
 
“Etiketin önemli olduğunu, evet, ama yasal ya da yasal olmayan otoritenin o etiketin hiçbir zaman garantisi olmadığını?... “Her şeyin o küçücük evrendeki küçücük paralelde yaşayan siz ile başladığını, devam ettiğini ve bittiğini, etiketinizdeki değer için?”
 
Değerli arkadaşlar, netleştirmediğimiz ve karara bağlamadığımız her konu, arafta kalan, somutlaştırmadığımız bir enerjidir. Her enerji, potansiyel bir madde ise bulunduğumuz üçüncü boyuta göre, o belki astrallere hapsettiğimiz, net olmayan, karara bağlamadığımız acaba ya da keşkeler, sorumluluğu tamamen bize, şahsımıza ait potansiyel maddelerdir; tutukluluğu belki suçsuzsa bile devam eden nesneler, belki bir cana dönüşecek ya da canı etkileyecek işte o enerjiler, hakim biz isek, karar verme yetkimize istinaden….
 
Hayatın şifrelerinin tesadüfi olmayacak kadar “pi” sayısı ile alakası olması araştırması mı, Mozart’ın bir senfonisinin bir dalga boyutunda bir enerjiye sebep olması mı, küçücük enerji boşalmalarının binlerce insanın hayatına mal olacak depremlerin önüne geçtiği mi, her enerjinin boyutumuzda ya da dışında bir şekilde, algı eşiğimize istersek indirebileceğimiz ya da algı eşiğimizi istersek o frekansa yükseltebileceğimiz koşuluyla maddeleşebileceği gerçeği mi? İnsan hayatının araştırmaya ve çözmeye yeterli olamayacağı onlarca konu…
 
Peki ne demek istiyorum, kısa olması gereken bir açılış konuşması için kısıtlı bir sayfa ile? Amaçlarımızı, acabalarımızı ve hükümleşmemiş kararlarımızı netleştirmeliyiz değerli arkadaşlar. Elimizdeki, avcumuzun içindeki, sonraları ve görüp göremediğimiz birçok boyut ve enerji kapılarına adımları ve o kapıların açılışını ya da açılmayışını etkileyecek imkanları netleştirmemiz ve gereken itibarı, sevgiyi ve bakım – önemsemeyi göstermeliyiz, elimizdeyken.
 
Üniversiteniz ve elinizdeki, sadece sonralarınızın etkileyeceği eğitim, bilim insanı olmak, etiket, kariyer ve sonrası için hüküm verecek hakimin kendimiz olduğunu, elimizdekilerin de bu olağanüstü büyük enerjilere ev sahipliği yapan, küçücük bir parçası olduğumuz paralellerdeki, boyutlardaki ve kozmotik frekanslarda sadece bir imkan değil, sorumluluk olduğunu, beynimizdeki bir nöron hareketinin bir akson tesiri değil, kelebek kanadının rüzgarı gibi bir başka zaman ya da yerde bir şekilde ve kesinlikle kasırgalar oluşturacağını idrak etmemiz ve bunun sonuçlarını deneyimlememiz gerektiği mükellefiyetindeyiz.

Okuduğunuz bölüm ve çalışmalarınızın her bir hecesi bir kelebek kanadı hareketidir. Verdiğiniz her bir emeği hak etmeniz ve size başkalarına kasırga değil, yağmur bulutlarını ihtiyacı olan bölgelere taşıyan, altında sizin de yüreğinizde gurur ve başarı hisleriyle yüreğinizi, beyninizi haklı serotoninleriyle bir yerlerdeki enerjilerle buluşturacak şekilde ıslanacağınız güzel rüzgarlar oluşturmanız için daha net, çok ve konsantre çalışmanız gerekiyor.

Biz, on yılı aşkın süredir bu amaçla sizin için varız, şahsımız olarak hep gerekeni yapacağız, sizden aldığımız enerji ile, ama kurumumuz ile de hep var olacağız; artan etiket ismi ile, prestiji ile ve potansiyel enerjisi ile, daha maddesel olmak için, oluşturduğu ve oluşturacağı maddeyle ölçülmeyecek o küçücük detayları siz ve biz iyi idrak ederek birlikte gerekeni yaptıkça…

“Fiziki olmayan bir olgu hakkında bilim yapılmaya başlanırsa, 10 yıl içinde tüm asırlar boyunca yapılan gelişmeden daha fazla gelişme kaydedilecektir.” demişti Nikola Tesla. Öyleyse vakit, tam bir konsantre ile bize emanet bizi, elimizdeki emanetlerle imkan, enerji ve bir yerlerde maddeye dönüştürmek vaktidir.

Nice güzel akademik açılış günleri, nice “değerli mezunlarımız” diye başlayan ve nice daha iyi hakikatleri idrak edeceğimizi taahhüt eden çalışmalar, sonuçları için tadına varacağımız fiziki sevinç, gurur ve “yaşama sevinci” dolu hayatlar ve onlara vesile olmayı temenni ediyorum.

Bu konuşmamın, bu Akademik Dönem başlangıcının, size bireysel yaşantınızda, akademik hedeflerimizde ve hayal kurarak onu somutlaştırıp gerçek çevrenize, toplumumuza ve insanlığa faydalı olmasına vesile olmasını temenni eder, başta Sayın Rektörümün, tüm dünyadaki Üniversitemiz Akademisyen camiasının, mezun ve öğrenci arkadaşlarınızın yeni akademik dönemini kutlarım.

Sevgi ve saygılarımla.
Prof. Dr. Bilal Semih BOZDEMİR
Dekan

 • Lisans Programları

  Üniversitemiz lisans programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Master Programlarımız

  Üniversitemiz master programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Doktora Programlarımız

  Üniversitemiz doktora programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Sertifika Programları

  Üniversitemiz sertifika programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster

409

Mezun Öğrenci (TR)


2216

Kayıtlı Öğrenci (TR)


158105

Mezun (Genel)

Üniversite Hedeflerimiz!

Hedeflerimiz

St Clements University, derecelerini öğrencilerine gerçek ve diplomada kalmayacak bir şekilde temin eden, en kolay, etkin ve pratik şekli ile öğrencilerine üst seviye öğrenim sunan Uluslararası bir Üniversite’dir ve Uluslararası derecelerini sürekli olarak ulusal ve uluslararası akredite kurumlarına kabul ettirmeye devam etmektedir..

Üniversitemiz dünyanın en hızlı akreditasyon ve kampüsleşme zincirindeki üniversitesidir. Akademik çalışmalarımız her geçen gün mezun ve akademisyenlerimizin sayıları ile paralel artmaktadır. Sadece Türkiye için yayınladığımız kitaplarımızın adedinin arttığını görmemiz ve bunların Üniversitemiz yanında öğrencilerimizin ismini taşıdığını ve hatta bunların tarafımıza ithaf edilmeleri, o akademik çalışmalara imza atmak, o bilimsel çalışmalarda yönlendirici ya da bir nebze katkı sahibi olmak ve ismimizi görmek sevinç ve gurumuzu arttırmaktadır.

Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Çağrı Merkezi

(0312) 911 3325