Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Sevgili Öğrenci adayımız!

Sitemizden çıkış yapmak üzeresiniz! Dilerseniz ön başvurunuzu yapın, sizi hemen bilgilendirelim..
×

Değerli Akademisyen ve Öğrenci Arkadaşlarım,

Yeni bir öğretim yılımıza başlamaktayız. Evet, daha emin adımlarla yürümekteyiz bu yıl, daha önceki yıllardan. Bu, başarılı öğretim üyelerimizin, canla başla gecesini gündüzüne katan kadromuzun ve sadece başarılı olmak gayesinde olmayan ve her gün büyüyen camiamız içinde uzaktan eğitim sisteminde bir öğrenci olmaktan fazla performans gösteren öğrencilerimizin gayretleri sayesinde başarılmaktadır.

Akademisyenlerimiz daha emin adımlarla yürümekteler, çünkü dünya standartlarını yakalamakta ve ülkemizdeki birçok üniversitenin bile başaramadığı adımları attılar. Gayretlerinin karşılığını gördüler. Özellikle Psikologlar ve Psikiyatristler Derneğinin oluşturulması ve ardından Uluslararası Hukuk Organizasyonun kurulma safhasında olması bunu tetiklemiştir. Akademisyenlerimizin sadece bir diploma peşinde olmayan, global dünyada kendi üzerlerine düşen vazifeleri gerçekleştirmeye hazır ve bunun için kendilerini geliştiren öğrencileri var. Bu, akademisyenlerimiz için durmadan daha fazla araştırma yapmayı gerektiriyor. Geçen yıl başvuruları yapılan uluslararası organizasyon, dernek ve kurullardan, istisnasız hep olumlu yanıtlar aldık. Bunları öğrencilerimizin gerek öğrenimleri süresince, gerekse mezun olduklarında ve mesleki yaşantılarında kendi menfaatlerine nasıl dönüştüreceğimizin programları, işte bu akademisyenlerimizin şevk ve gayretlerini beklenilenin üzerinde artırmaktadır.

Öğrencilerimiz daha emin adımlarla yürümekteler. Daha dün ÖSS, LGS, ALES gibi sınavlarda “yılların emeğini ortalama iki saatlik bir sınavda nasıl kanıtlayacağım” soruları ve üstüne bir de küçümsenemeyecek meblağlar vererek, sosyal ve aile yaşantılarından kendilerini soyutlayarak dershanelere gitmekle ömrünün önemli bir kısmını öğrencilikle geçiren öğrenci adaylarımız bugün öğrencilerimiz. Evet, şu anda Uluslararası ve Standart Üstü bir Üniversitede eğitim görmekteler. Ülkemizde bölümleri yeni açılma hazırlığı yapılan fakülteler için St. Clements University bünyesinde şu an öğrencilerin bu bölümlerde ikinci sınıfa yükselmesi buna bir örnektir. İlk baştaki iş garantili mesleki kurslar, hayat boyu eğitim ya da diplomalı işsizler kavramlarına olmazsa olmaz bir diploma ile cevap vermek karşılığı, bugün dünya standartlarında bir öğrenim görmek ve ülkesine, çevresine, ailesine ve kişisel felsefelerine gereğini yapmak cevabına dönüşmüştür. Her ne kadar kadromuz öğrenciliği sona eren bir mezunun gerekli vasıflara sahip olması için çalışıyorsa da, standart üstü gerekliliklerin oluşturulması ve mezunlarımızın her birisinin olması gereken yerlerde istihdam edilmeleri standartlarının oluşturulması gayretlerine de devam etmektedir. Geçen yıl tohumu ekilen bu baş döndürücü gelişme, akreditasyon ve kurumsal ve uluslararası yapılanmalar bu yıldan itibaren tek tek meyvesini vermeye başlayacaktır.

Kadromuz da artık bu standart üstü gelişmelere ve kaliteye ayak uydurmaya alışılmış standartların ötesinde devam etmektedirler. Hiçbir resmi kurum ya da kuruluşun personelinin göstermediği özveri ve gayreti kendilerinden görmekteyiz. Performansları, her geçen gün işte o standartlar üzerinde, azalmadan artmaktadır.

Özellikle derslerin zamanında ve usulüne uygun olarak işlenmesi ve bunların sürekli Rektörlük gözetiminde olması sebebiyle bu yıl ve sonraki yıllar, bahsettiğim standartların sürekli üzerinde olmamız için ve yeni akreditasyonları talep ettiğimiz süreçte edinebilmemiz için, yukarıda bahsettiğim tüm kişiler, akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz ve kadromuz arasında ayrım yapmaksızın, daha iyi bir performansla işlenmesi gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Gayemiz bir standardı yakalamak değildir. Önemli olan, o, yakışacağınız yere ulaşmanız değil, orada kalabilmeniz ve o statüyü, mevki ya da makamı hak etmenizdir. Bu hak ise zorlu bir süreç, azimli bir çalışma ve sebep ne olursa olsun hırsınızdan, gayret ve şevkinizden ödün vermemekle mümkündür. Elbette hayat her an her şey getirebilir. Ancak bu bahsettiklerim, sizin daha güçlü olmanız ve daha başarılı olmanız, hem ülkemiz, hem çevreniz ve şahsınızın yaşam kalitesi için olmazsa olmazlardır.

Her zaman ifade ettiğim, M. Kemal’in o “çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak” ülküsü bugün başarılmaktadır. Siz kapalı bir kutu misali, size gördürülmesini istedikleri çerçevede bakmak zorunda olan bireyler değilsiniz. Sizler o seviyeye ulaşmış, artık standartları yakalamış, global gelişmeye paralel hareket eden bireylersiniz. Artık yapılması gereken, temel mesleki altyapıyı bir an önce oluşturarak akademik ilerleme kaydetmektir. Grubumuzdaki tüm imkânların sizin imkânlarınız olduğunu tekrar hatırlatmak isterim. Fırsatlar insanların önüne çok sık aralıklarla çıkmaz. Şu anki imkânlarının her biri birer fırsattır. Bunların her birisini, her bir saatinizi ve elinizdekileri gerektiği gibi kullanın. Biz her birinizi nasıl ülkemizi ve milletimizi o “çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştıracak” bireyler olarak görüyorsak, siz de bunları hem bu amaçla, hem de tüm insanlık için kullanın. Orduları ayakta tutan disiplindir. Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözü gereği bu kalitedeki bu özveri, yirmi dokuz kere kırk yıldan fazlasına denk gelmektedir. Türkiye’nin elit bir Öğretim Üyesi kadrosuna sahip bulunmaktayız ve bu yıl yeni görevlerine başlayacak Akademisyenlerimizle bu kadro genişlemekte. İsmine layık olmak yolunda, yine hayat felsefesine uygun ismiyle kurulmakta olan vakıf için ve bu kalitemizi kanun ve yönetmeliklere uygun şekilde geliştirmek amacımızla yapılandırmasına devam ettiğimiz Türkiye içi Üniversitemiz, bu gayemizin delilidir.

Öğrencilerimizin amacı mezun olmak olmamalıdır, onları mezun olmaları ile birlikte birer akademisyen, birer mevki sahibi bireyler olarak görmek istiyoruz. Bu ise, yukarıdaki bahsettiklerimle olabilir. Tek yol, işte bu standartlarda, azminizden ödün vermemek, disiplin, çalışmak ve gayretle mümkündür.

Amerika Kıtasını yeniden keşfetmeye çalışmak nasıl bir zaman ve maliyet kaybı ise, işte bu bahsettiğim standartları başka yerlerde aramak, yeniden belirlemeye çalışmak ya da geride durmaya göz yummak o derece kayıptır. Bizler, yüzyıllarca önce atılmış teorilerin arkasından gidemeyiz, bizler doğruyu, araştırarak ve irdeleyerek öğrenmeliyiz. Bu, bizim gelecek nesillere sorumluluğumuzdur. Bu gerçeği görüp hâlihazırda öğrencilerimiz arasında yer alan Komiser, Hâkim, Savcı, Öğretmen, Doktor, Gazeteci ve onlarca kamu personeli öğrencilerimize de ayrıca teşekkür ederim.

2010 – 2011 Eğitim – Öğretim Yılımızın hepinize sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini temenni ederim.

Honorary Consulate
Dekan
Np. Dr. Bilal Semih Bozdemir

 • Lisans Programları

  Üniversitemiz lisans programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Master Programlarımız

  Üniversitemiz master programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Doktora Programlarımız

  Üniversitemiz doktora programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Sertifika Programları

  Üniversitemiz sertifika programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster

409

Mezun Öğrenci (TR)


2216

Kayıtlı Öğrenci (TR)


158105

Mezun (Genel)

Üniversite Hedeflerimiz!

Hedeflerimiz

St Clements University, derecelerini öğrencilerine gerçek ve diplomada kalmayacak bir şekilde temin eden, en kolay, etkin ve pratik şekli ile öğrencilerine üst seviye öğrenim sunan Uluslararası bir Üniversite’dir ve Uluslararası derecelerini sürekli olarak ulusal ve uluslararası akredite kurumlarına kabul ettirmeye devam etmektedir..

Üniversitemiz dünyanın en hızlı akreditasyon ve kampüsleşme zincirindeki üniversitesidir. Akademik çalışmalarımız her geçen gün mezun ve akademisyenlerimizin sayıları ile paralel artmaktadır. Sadece Türkiye için yayınladığımız kitaplarımızın adedinin arttığını görmemiz ve bunların Üniversitemiz yanında öğrencilerimizin ismini taşıdığını ve hatta bunların tarafımıza ithaf edilmeleri, o akademik çalışmalara imza atmak, o bilimsel çalışmalarda yönlendirici ya da bir nebze katkı sahibi olmak ve ismimizi görmek sevinç ve gurumuzu arttırmaktadır.

Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Çağrı Merkezi

(0312) 911 3325