Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Sevgili Öğrenci adayımız!

Sitemizden çıkış yapmak üzeresiniz! Dilerseniz ön başvurunuzu yapın, sizi hemen bilgilendirelim..
×

Değerli Akademisyen ve Öğrenci Arkadaşlarım,

Bu yıl, St. Clements University’nin Türkiye’de fiilen mevcut olduğunun yedinci yılı. Yedi yılda verdiğimiz mücadele, gayretler, akademik çalışmalar gerçekten yeni bir bölüm oluşturmaya yetecek kadar çok. Öyle bir bölüm ki, hani kendini teselli için söylenir ya “Hayat Üniversitesi”ni okudu diye. İşte o fiiliyatta mevcut olmayan o bölümün içini dolduracak kadar dolu. Her şey var içinde, ama emek kokusuyla ve alın teri ile resmedilmiş bir şekilde.

Öyle bir resmedilmiş ki, Leonardo Da Vinci 'nin "Gizemli Gülümsemesi” gibi değil, Gentile Bellini’nin “Oturan Kâtip” i gibi değil, Van Gogh'un "Vazoda On İki Ayçiçeği" gibi değil; “binlerce gülümseyen ayçiçeği gibi, dünya bilimini dünya edebiyatında ve dünya kültüründe harmanlayan kâtipler misali, tek bir vazoda”.Amaç o ayçiçeklerini birer kâtip yapmak değildi, onları portrelere koyarak ellerinde birer altın bilezik; yorumu izleyenlere bırakmak.

Amaç o kâtiplere güneşi buldurmak değildi, güneşi kendilerinde aksettirircesine. Amaç o altın bilezikleri gömmek değildi portrelere daha fazla değer yapsınlar diye. Değer yapmasalar bile o ayçiçeklerini birer Kopernik, Arf, Bitruciya da Curie yapmaktı. Nasılsa altının değerini sarraf bilirdi; onca işlemden geçip saf altın olduktan sonra, bir topraktan arı.

Değerli Arkadaşlar; bu yedi yıl içinde birçok husus netleşti, altı çizildi ve teyit edildi aslında. Bizim bir ticari işletme olmadığımız gibi, bizim “mezunlar” adında bir işsizler ordusu oluşturmak niyetimiz olmadığı gibi, bizim “eğitimli insan” değil “eğitimci bilim insanı” yetiştirmek gayesinde olduğumuz gibi, her bilim insanının milyarlarca öğrencisi olduğu üzere. Lin Yutang’ın  “doğrudan doğruya hayatın okunması”, Demokrit’in “düşünmek, söylemek, yapmak” ya da Napolyon’un “zafer – irade ilişkisi” tecrübelerini tarihin sürekli tekerrür edeceği üzere. “Yarın bambaşka bir insan olacağım diyorsun. Niçin bugünden başlamıyorsun?” diyen Epiktetos misali.

Evet, H. Clausen ‘in dediği gibi “Öğrenmek pahalıdır ama cehalet çok daha pahalıdır”. Ama açıkça itiraf etmeliyim ki bir şey eksik. Üniversitemizin dünyadaki diğer kampüslerinde onlarca akademik gelişme bilim çevrelerince takdir görüyor. Herhalde artık Türkiye çalışmalarımızda biz de daha fazla mesafe kat etmek zorundayız; altyapı, adaptasyon ve bebeklik sürecimiz bitti. Çünkü biz mezun vermek için oturmuyoruz bu koltuklarda, biz sizi bilim adamı, sanatçı ve zanaatçı yapmak için varız. Bunda ise yardımınıza ihtiyacımız var. Lütfen sadece öğrenci olmayın; siz o ayçiçeği de olmayın, burada olmakla zaten yapraklarınızı güneşe açtığınız aşikâr; siz kâtip de olmayın, yüzyıllar boyunca portrelerde kalacak; alnınızın teri o altın bileziğinizi materyali çekmek için kullanmayın, bırakın materyal bulsun ait olduğu yeri; siz her yüzyılda yedi milyar öğrencisi olan bilim insanları olun dünya var oldukça.

Bilim İnsanı ve Adayı Arkadaşlarım; bu yıl bizim “akademik ses” yılımız olsun, tüm dünyaya. Nasıl “Uluslararası Hukuk Bölümünü” biz açtık, diğer Üniversiteler bizi takip ettiler, nasıl “Psikoloji Bölümünde” yalnızca “Psikolojiye” odaklamış ilk Üniversite olduk, nasıl “Siyasi Bilimlerde” içe kapanık bir politik bir program yerine dünya siyaseti, dengeleri ve diplomatik programlarını irdeledik, işledik ve değerlendirdik ilk olarak, bu yıl “ürünleri almaya başlamamız yılı” olsun Türkiye olarak. Akademik fikirlerimiz, gayretlerimiz ve ürünlerimizle, çünkü dünyanın ve dünya insanının buna gerçekten ihtiyacı var. Bilim yuvalarının, ilim enstitülerinin, medreselerin, kolejlerin, üniversitelerin, özel ve devlet müesseselerinin gayelerini tek bir portrede toplamış, toprağı altından ayrıt etme bilincinde, gücünde ve onu takabilme yetkisinde, güneşi içgüdüsel değil özümseyerek benimsemiş çiçekleriyle binlerce Kâtibe ışık tutacak Kamer olarak biz bunu hak ettik, ediyoruz, yakışıyoruz.

Yeni Akademik Yılımızın ve yapacağımız Akademik Çalışmalarımızın, dünyaya, insanlığa, ülkemize, maddi, manevi ve samimi hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

Yrd.Doç.Dr.Bilal Semih BOZDEMİR
Dekan

 • Lisans Programları

  Üniversitemiz lisans programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Master Programlarımız

  Üniversitemiz master programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Doktora Programlarımız

  Üniversitemiz doktora programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Sertifika Programları

  Üniversitemiz sertifika programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster

409

Mezun Öğrenci (TR)


2216

Kayıtlı Öğrenci (TR)


158105

Mezun (Genel)

Üniversite Hedeflerimiz!

Hedeflerimiz

St Clements University, derecelerini öğrencilerine gerçek ve diplomada kalmayacak bir şekilde temin eden, en kolay, etkin ve pratik şekli ile öğrencilerine üst seviye öğrenim sunan Uluslararası bir Üniversite’dir ve Uluslararası derecelerini sürekli olarak ulusal ve uluslararası akredite kurumlarına kabul ettirmeye devam etmektedir..

Üniversitemiz dünyanın en hızlı akreditasyon ve kampüsleşme zincirindeki üniversitesidir. Akademik çalışmalarımız her geçen gün mezun ve akademisyenlerimizin sayıları ile paralel artmaktadır. Sadece Türkiye için yayınladığımız kitaplarımızın adedinin arttığını görmemiz ve bunların Üniversitemiz yanında öğrencilerimizin ismini taşıdığını ve hatta bunların tarafımıza ithaf edilmeleri, o akademik çalışmalara imza atmak, o bilimsel çalışmalarda yönlendirici ya da bir nebze katkı sahibi olmak ve ismimizi görmek sevinç ve gurumuzu arttırmaktadır.

Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Çağrı Merkezi

(0312) 911 3325