Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Sevgili Öğrenci adayımız!

Sitemizden çıkış yapmak üzeresiniz! Dilerseniz ön başvurunuzu yapın, sizi hemen bilgilendirelim..
×

Değerli Akademisyen ve Öğrenci Arkadaşlarım,

MUM IŞIĞINDA YANMAK!

Yeni bir Akademik Yıla Merhaba! Her ne kadar yeni öğrencilerimiz ilk bahsedeceklerimden, mezunlarımız ve eski öğrencilerimiz kadar etkilenmeyeceklerse de, yeni öğrencilerimizin de bu heyecanı hem okurken hem de birkaç adım ileride tadacaklarını bilerek kelimelerime başlamak istiyorum.

“Başlamanın bitirmenin yarısı olduğu”, “Zamanın her şeyden değerli olduğu” ve “Başlamak için her an hazır olduğumuz” gerçeklerine istinaden heyecanları artarak son sınıflara ilerleyen ve mezun olan arkadaşlarımızın bizim için gurur olduğunu görmekteyiz. İşte bu heyecan, emek ve ürün, bizi size yakışır akademisyenler olma yolunda daha da teşvik edici ve üretici olmaya zorlamakta. İşte bunun için akademik çalışmalarımızı arttırmaktayız, bilimsel alanlarda somut çalışmalara ağırlık vererek hakikaten ilerlemekteyiz ve tüm bu pozitif gelişmeleri size daha iyi aksettirebilmekteyiz. Baskıdan çıkan onlarca yeni kitabımızın büyük çoğunluğunun öğrencilerimiz tarafından yazılmış olması, tezlerin gerçekten uluslararası bilimsel kalitede oluşları ve ezbercilik değil bilimsel araştırmalar üzerine yoğunlaşmak amacında bir uluslararası eğitim kurumu oluşumuzun, meyvelerini başarılı, işini yapan ve “diplomalı işsizler” olmayan mezunları olarak vermesi elbette bunun göstergelerinden sadece birkaçıdır.

Bir bireyin ölçülme kriterlerinden en önemlisi olan “eğitim derecesi” ve “unvanı” için üzerimize düşen görevi, elbette öğrencilerimizin gayreti ile kendilerine, kurumumuza ve dünya toplumuna kazandırmak üzere gerçekleştirebildiğimizi görmekteyiz. Çünkü biz yola çıkarken, öğrencilerimiz için Fatih Sultan Mehmet’in Akşemsettin’i, Madam Curie’in Pierre ‘si, Einstein’in Marcel Grossman ‘ı olmayı kabul ederek çıktık. "Hünkar benim ama, o benim hocamdır. Çiçekler O'na Layıktır!" ı hak etmeye çalıştık, makamımızdan inerek ve öğrencilerimizle yeri geldiğinde makamımızı örneklendirerek, onları akademik camiamıza teşvik ederek ve hem Türkiye hem de diğer kampüslerimiz için onlara yeni yollar, ufuklar değil dünyalar araçarak; Einstein’in tabiriyle“Şöhretin yozlaştıramadığı tek kişi” olan Madam Curie’nin yol arkadaşı Pierre misali; azmin paha biçilmezliğini tarif ederken o dehanın, "Çok zeki olduğumdan değil, sorunlarla uğraşmaktan vazgeçmediğimden başarıyorum" cümlesindeki sorunların bilimsel olsun olmasın, hedefler olduğu üzere...

Başlayan ve bitiren, bize de bu mutluluğu yaşatan mezunlarımıza teşekkür ederim, her birisinin diplomalarına yakıştıklarını görmekteyim, o diplomaların en iyi makamlarda, bilim yuvalarında ve insanlığın hizmetinde olmalarını temenni ederim.Geçen yıllarda başlamış ve devam eden öğrencilerimizin, o yeni ufuklarının sadece biz değil, birçok yeni kapı açacak vesileler olmasını temenni ederim. Burada gerek onlara gerek bize düşen görev ise, akademik farklılık olacaktır. Çünkü seçilirlik, tercih sebebi ve farklılık eğitim ve bilim rekabetinde çok çalışmayı gerektirmektedir. Hz. Mevlana misali: ''Mum olmak kolay değildir... Işık saçmak için önce yanmak gerek.” 

Yeni başlayan arkadaşlarımızın her bir gayretinin sadece kendilerine değil, sadece çevre ve ailelerine değil, sadece ülkemize, üniversitemiz camiasına da pozitif katkılarda bulunacağını hatırlatmak isterim. İşte bunun için, zamanında, olabilecek en verimli ve böyle bir kuruma ve dâhil ettiklerine yakışır hal, hareket, araştırma ve çalışmalar, bizim bulunduğumuz akademik yapıyı sağlamlaştıracak, dik tutacak ve yüceltecektir.

Tüm Akademisyen arkadaşlarımın, Üniversitemiz çalışanlarının ve tüm öğrencilerimizin başta Sayın Rektörüm, diğer yabancı kampüs Dekanlıkları ve şahsım adına, yeni akademik yılını kutlar, sizleri doğru hedeflerinize ulaştırmasını dilerim.

Saygılarımla,
Yrd. Doç. Dr. Bilal Semih Bozdemir

 • Lisans Programları

  Üniversitemiz lisans programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Master Programlarımız

  Üniversitemiz master programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Doktora Programlarımız

  Üniversitemiz doktora programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Sertifika Programları

  Üniversitemiz sertifika programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster

409

Mezun Öğrenci (TR)


2216

Kayıtlı Öğrenci (TR)


158105

Mezun (Genel)

Üniversite Hedeflerimiz!

Hedeflerimiz

St Clements University, derecelerini öğrencilerine gerçek ve diplomada kalmayacak bir şekilde temin eden, en kolay, etkin ve pratik şekli ile öğrencilerine üst seviye öğrenim sunan Uluslararası bir Üniversite’dir ve Uluslararası derecelerini sürekli olarak ulusal ve uluslararası akredite kurumlarına kabul ettirmeye devam etmektedir..

Üniversitemiz dünyanın en hızlı akreditasyon ve kampüsleşme zincirindeki üniversitesidir. Akademik çalışmalarımız her geçen gün mezun ve akademisyenlerimizin sayıları ile paralel artmaktadır. Sadece Türkiye için yayınladığımız kitaplarımızın adedinin arttığını görmemiz ve bunların Üniversitemiz yanında öğrencilerimizin ismini taşıdığını ve hatta bunların tarafımıza ithaf edilmeleri, o akademik çalışmalara imza atmak, o bilimsel çalışmalarda yönlendirici ya da bir nebze katkı sahibi olmak ve ismimizi görmek sevinç ve gurumuzu arttırmaktadır.

Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Çağrı Merkezi

(0312) 911 3325