Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Sevgili Öğrenci adayımız!

Sitemizden çıkış yapmak üzeresiniz! Dilerseniz ön başvurunuzu yapın, sizi hemen bilgilendirelim..
×

Değerli Akademisyen ve Öğrenci Arkadaşlarım,

Enerjiye Temenni Yüklemek
İnsanları, her milletten insanın kendi ibadet şekilleri ile yakarışlarındaki birinci husus olan “yaşama sevinci” hayata bağlar. Yaşama sevinci her zaman sevdiğidir, somut ya da soyut olsun onu hayata bağlayan şeydir.

Bilim adamlarına enerjinin tarifini sorduğunuzda, sonsuz, başlangıcı ve bitişi olmayan, elle tutulup gözle görülmeyen, var olduğu kesin ama tarifi için yüzbinlerce sayfa yazdırtan, üzerinde çok soyut ve somut örnekler verilecek bir konu olduğunu söylemektedirler. Din adamlarına, hangi din olursa olsun yakarışların merciini sorduğunuzda da aynı cevapları vermektedir; var olduğunu kesin bir şekilde size tarif edecek, ama bilim adamlarının enerjiyi tarifindeki kelimelerle hemen hemen aynısını kullanacaktır.

Enerjinin, ya da bildiğimiz ve bilmediğimiz tüm enerjilerin toplamının ve hatta daha fazlasının aslında o din adamlarının tarif ettiği merci olduğu veya o merciin enerjilerin merkezini teşkil ettiği gibi birçok araştırma duymaktayız. Ancak, düşünmek, “yaşama sevinci” ve duaların, hangi milletten ya da hangi dinden olursa olsun bir enerjiye hizmet ettikleri ortadadır. Bunu kabul etmesek bile bir an gerçek olup olmadığını bile düşündürmesinin bile bir enerji ortaya çıkardığı da bir gerçek. Ceviz ağacının çevresini fotoğrafladığı, seslerin belirli titreşimler oluşturarak cisimler üzerinde etki yaptığı, dinlenilen melodilerin su moleküllerinin üzerindeki etkisi vb. birçok araştırma mevcuttur. Peki, düşünülenler, makul talepler, “dualar” nasıl bir enerjiyle neleri etkilemektedir?

En büyük enerjinin, eğer bir şeyleri, bizi ya da çevremizi etkiliyorsa “yaşama sevinci” olduğu ortadadır. Zira “yarın” kavramımızı, yakınlarımız ile ilgili dileklerimiz, gayretlerimiz ve sorumluluklarımızı da ilk olarak kendi eksenimizdeki “yaşama sevincimiz” ile şekillendirmez miyiz? “Yarınlarımızı”, umutlarımızı ve gayretlerimizi birer enerji olarak düşündüğümüzde ortaya çıkan enerji bileşimi de o kavram değil midir?

Peki, bir yeni sömestre açılışında bunlardan neden bahsediyorum, neden “yaşama sevinci” ve enerji kavramları üzerine yoğunlaşıyorum? Bizim yaşama sevincimiz olan ve her gün büyümekte olan Üniversitemiz Türkiye çalışmalarının nasıl bu hale geldiğini ve neler için dua ettiğimizi, neleri beklediğimiz ve hak ettiğimizi tarif etmek için. Sizin “yarınlarınız” adına okumakta olduğunuz Üniversitenizin, Rektörlük, Mütevelli Heyeti, Dekanlık Makamları dâhil birçok diğer birlikte çalıştığımız uluslararası kamu ve özel kurumlarının gecesini gündüzüne kattığını birkaç dakikaya sığdırmak için. Yaşama sevincinin bir sevgili olmak zorunda olması gerektiği üzere, Üniversitemizin sizi sevdiği, bu kutsal kavramı hak etmek için de en az o kadar da sizin sevmeniz gerektiğini anlatmak için. Sizin o kutsal kavrama yüklediklerinizi tahmin etmek yerine görmek için. Einstein dâhil birçok enerji denklemlerindeki madde eşitliğinin sağlanması konusunda enerjiyi, her ne kadar katsayı değişmese de yeteri kadar vermeniz ve kullanmanız gerektiği, maddeye dönüştürmede yine gayretlerinizin gerektiğini anlatmak için.

"Psikoterapi, temelde sevgi ile tedavidir" diyor Freud. Sevmek de o kutsal kavramın kökünü teşkil ediyor. Bizim asıl görevimizin, o dilekler mercii enerjilerinin en kestirme yolu olarak size insanları sevdirmek olduğunu, bunun da mesleki ilerleme ile ve dolu dolu mezunlar olarak insana hizmetle mümkün olduğunu biliyoruz. Zira H.D.Thoreou çok güzel özetliyor: “Yalnızca sevgi dolu bir insanın sözcükleri duyulabilir”. Yani enerji yüklenmiş sözcükler duyulabiliyor, kalabiliyor ve neresiyse o, ilgili mercie ulaşabiliyor.

Değerli Akademisyen Arkadaşlarım, Mezunlarımız ve Öğrencilerimiz, yeni bir öğretim yılına daha başlıyoruz. Sevgiyle besleyerek bu hale getirdiğimiz Üniversitemizin, sadece Türkiye’deki değil, tüm dünyadaki akademik çalışmaları ve mezunlarının başarıları bugünkü mutluluk sebebimizdir. Bu, gerekli enerjiyi edindiğimiz ve yüklediğimiz anlamına gelmekte görevlerimize, “yarınlarımıza” ve yaşama sevincimize”. Ancak çok hassas bir konu var ki, bu sevgi ya da enerjinin, enerji kanunlarına göre azalmaması ve artması gerekmekte. Bu da daha fazla ilgi, gayret ve çalışmak anlamlarına geliyor. Üniversitemizin, kendi ders kitaplarını okutması düşüncemize nasıl ki üç yıl önce gayret, çalışmak ve hevesle gerekli enerjileri yükledik de şimdi gururla, “kendi kitaplarını okutan üniversite” olmak gurunu yaşıyoruz; buna benzer hem de birçok konuda birlikte, istişare ile ve daha çok çalışarak başaracağız.

Arkadaşlar, her şeyi global olarak düşünmeliyiz. Düşünce ufuklarımızı sınırlamamalıyız. “Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır” diyor, Konfüçyüs. Enerjinin en önemli özelliklerinden birisi olan sonsuzluğu ve madde karşılığını – kayıtsız şartsız – vermesi özelliğini kullanmalıyız. Bakın hayal ettiniz, öğrenci oldunuz, hatta mezun oldunuz, çünkü hayalinize doğru ve gerekli enerjiyi yüklediğiniz. Eğer asıl maksat insanlığa hizmetse, bu ise ilgili merci neresiyse oraya gerekli enerjinin iletiminin tek yoluysa, madde karşılığı konusunda, yüzyıllardır tescillenmiş ve bilim adamlarınca da denklemlere dökülmüş olduğu üzere tam bir konsantrasyon, gayret ve hevesle çalışmalıyız.

İhtiyacınız olan enerji camiamızda var, sizde de var ki buradasınız; öyleyse bu açılış konuşması tüm güzel enerjiler için bir vesile olsun. Nice akademik açılış konuşmalarında en güzel kavramlardan bahsetmek, insanlık adına, ülkemiz adına güzel günler yaşamak, başarıyla büyümenin gururunu artarak yaşamak dualarımızın ilgili mercie yeterli enerjiyle gönderilmiş olması temennilerimle; yeni öğretim yılımız tüm Akademik Kadromuza, Yönetim Kadromuza ve Öğrencilerimize en güzel hayırlara vesile olsun.

Sevgi ve saygılarımla.
Doç. Dr. Bilal Semih Bozdemir
Dekan

 • Lisans Programları

  Üniversitemiz lisans programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Master Programlarımız

  Üniversitemiz master programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Doktora Programlarımız

  Üniversitemiz doktora programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster
 • Sertifika Programları

  Üniversitemiz sertifika programları, kendinize iyi bir gelecek hazırlamanız için gerekli tüm imkanları ile destek olmakta!..

  tümünü göster

409

Mezun Öğrenci (TR)


2216

Kayıtlı Öğrenci (TR)


158105

Mezun (Genel)

Üniversite Hedeflerimiz!

Hedeflerimiz

St Clements University, derecelerini öğrencilerine gerçek ve diplomada kalmayacak bir şekilde temin eden, en kolay, etkin ve pratik şekli ile öğrencilerine üst seviye öğrenim sunan Uluslararası bir Üniversite’dir ve Uluslararası derecelerini sürekli olarak ulusal ve uluslararası akredite kurumlarına kabul ettirmeye devam etmektedir..

Üniversitemiz dünyanın en hızlı akreditasyon ve kampüsleşme zincirindeki üniversitesidir. Akademik çalışmalarımız her geçen gün mezun ve akademisyenlerimizin sayıları ile paralel artmaktadır. Sadece Türkiye için yayınladığımız kitaplarımızın adedinin arttığını görmemiz ve bunların Üniversitemiz yanında öğrencilerimizin ismini taşıdığını ve hatta bunların tarafımıza ithaf edilmeleri, o akademik çalışmalara imza atmak, o bilimsel çalışmalarda yönlendirici ya da bir nebze katkı sahibi olmak ve ismimizi görmek sevinç ve gurumuzu arttırmaktadır.

Uzaktan eğitim ile yüksek öğreniminizi tamamlayabilir, diploma sahibi olabilirsiniz!

Çağrı Merkezi

(0312) 911 3325